Login

Description

Nowa wersja serwisu

Od sezonu 2016/2017 dostępna jest nowa wersja serwisu. Z powodu presji czasu spowodowanej wkrótce rozpoczynającym się sezonem brakuje jeszcze wielu funkcjonalności, które będą systematycznie dodawane. Cały sezon 2015/2016 został przeniesiony do nowej wersji serwisu, łącznie z użytkownikami, którzy zatypowali w nim przynajmniej jeden mecz. Wcześniejsze sezony nie będą jednak dłużej dostępne. Nowa wersja serwisu na pewno cierpieć będzie z powodu chorób wieku młodzieńczego, dlatego proszę o wyrozumiałość i zgłaszanie błędów funkcjonalnych, literówek czy pomysłów usprawnień na adres admin@typeria.net.

O co chodzi

Ogólnie chodzi o to, by mieć dobrą zabawę. Wszystko co musisz robić, to jak najlepiej obstawiać wyniki meczów piłkarskich. Im lepiej obstawiasz, tym więcej punktów zdobywasz, tym wyższą pozycję zajmujesz w rankingu i tym większą masz satysfakcję.

Rejestracja

Aby się zarejestrować musisz podać swój login oraz adres e-mail. Jeśli podany login i adres e-mail nie są już zarejestrowane, to zostanie wysłana do Ciebie wiadomość zawierająca link aktywacyjny. Podany adres e-mail nie będzie udostępniany osobom trzecim. Służy on jedynie do wysyłania ważnych informacji, jak na przykład przypomnienia o koniecznośći zatypowania meczów.

Typowanie

Typować należy wynik z regulaminowego czasu gry, czyli bez ewentualnej dogrywki czy rzutów karnych. Wyniki można obstawiać do 5 minut przed meczem. Po tym czasie obstawienie wyniku staje się niemożliwe. Również wtedy wszystkie typy na dany mecz stają się widoczne dla pozostałych użytkowników, co zwiększa trochę emocje w czasie meczu. Domyślnie na stronie typowania wyświetlona jest najbliższa runda, ale można typować także rundy następne. Mecze zakończone walkowerem zostaną uznane za nieważne.

Punktacja

To co odróżnia Typerię od serwisów podobnego typu, to punktacja, która jest trochę nietypowa. Każdy uczestnik za poprawne wytypowanie wyniku otrzymuje 3 punkty, a za wytypowanie tendencji (czyli remisu, bądź drużyny zwycięskiej) 1 punkt. W pozostałym przypadku otrzymuje 0 punktów. Punkty te są następnie dzielone przez prawdopodobieństwo tendencji, które podane jest obok meczu. Prawdopodobieństwo to jest wyliczane na podstawie kursów jednego z bukmacherów i dostępne jest parę dni przed meczem. Ponieważ kursy bukmacherskie ulegają zmianom, w momencie liczenia punktacji brane pod uwagę będą te z ostatniej chwili przed meczem.